Svet-Stranek.cz
Tatranturist

Jarní toulání po Soláni 2013:Velké Karlovice

Jarní toulání po Soláni 2013

sobota 27. dubna 2013           FOTO

 

Po dlouhé zimě konečně nadešel den našeho prvního výšlapu v roce 2013. Předcházející krásné a teplé počasí rozpustilo všechny zbytky sněhu, který především ve stinných lesních porostech dlouho přetrvával. Ač v dny předcházející našemu prvnímu výletu bylo hezky, sobotní ráno se mračilo a z oblohy padaly kapky deště.

Sešli jsme se v sedmi před devátou hodinou na rozcestí Soláň a přemýšleli, zda máme první výšlap vůbec uskutečnit. Nakonec jsme se rozhodli, že půjdeme. A udělali jsme dobře !Ukázalo se sluníčko a po celý den bylo příjemné jarní počasí.

Nejdříve jsme stoupali po žluté TZkolem hotelu Tatra. Na travnatém svahu jsme potkali paní učitelku Mikulcovou, která obhlížela škody po zimním posypu. Stálým stoupáním kolem Fojtova vrchu jsme dosáhli příjemné hřebenovky mezi údolími Jezerné a Bzové. Někde v polovině na nás u cesty čekala Františka Dorňáková, naše turistka z Jezerného. Často se nám otevíraly překrásné výhledy na Javorníky, Benešky a kouzelná místa kolem Soláně. Žlutá značka nás dovedla na silnici, po ní kousek nad hotelem Luka k autobusové zastávce. Zde jsme odbočili a stoupali, tentokrát po zelené TZ, po staré „soláňské“ cestě pod ateliérem u Hofmanů směrem ke Zvonici na Soláni. Nad  chatou Soláň se k nám připojili naši senioři – paní Macháčová a pánové Tomek, Mičkal a Macháč. 

Většina z nás se zastavila v IC Zvonicena prohlídku výstavy několika malířů. Pak jsme se všichni sešli v příjemném prostředí restaurace Čarták nad malým občerstvením.Výborná česnečka, káva, pivo, víno a další byly tečkou za naším prvním putováním. Z Čartátku jsme pak sjeli busem na rozc. Soláň a odtud pokračovali do svých domovů.

 

Výšlapu sezúčastnili :      

BambuchováVěra                    Mičkal Jiří                                       NěmečekPavel

DorňákováFrantiška                Macháč Karel                                StřeleckáBlanka

FischerováJiřina                       MacháčováStanislava                 ŠupákováAnna

Herynk Slávek                           MičkalováHana                             TomekJan

návštěvníků stránky
celkem241 538
tento týden653
dnes62